Wordpress için Google'den Site Kit Eklentisi

Wordpress için Google'den Site Kit Eklentisi

 2 ay önce  Wordpress   Ekimnet    285Google Wordpress kullanıcılarını unutmadı. Google'nin çıkartmış olduğu Wordpress eklentisi olan Site Kit Google'ın Adsense ( Reklam Yönetimi ),  Analytics ( Site İstatistik ), Search Console ( Arama Konsolu ), Optimize ( Optimizasyon ), PageSpeed İnsights ( Sayfa Hız Analizi ) ve Tag Manager (Etiket Yöneticisi ) servislerini Wordpress sitenizin admin panelinde izlemenize olanak sağlıyor.

Bu eklenti sayesinde Wordpress sitenize adsense kodlarını otomatik olarak ekleyebiliyorsunuz. Yakın zamanda daha da gelişeceğini umduğum bu eklentin Google'ın bütün servislerini Wordpress panelinizde görebileceğinizi düşünüyorum. Wordpress için Adsense reklamlarını eklemenin en kolay yolu

Google'nin geliştirmiş olduğu bu eklenti tamamen ücretsiz olarak Wordpress marketten sunulmaktadır. Eklentinin şu anda Türkçe dil desteği bulunmamakta ancak siz dilerseniz çeviride yardımcı olabilirsiniz.

site-kit-admin-panel

artık bir eklenti sayesinde Google'ın servisleri için farklı farklı eklentiler yüklemenize gerek kalmadı.   Bu eklenti sayesinde Google'ın istediğiniz servisini tek tıkla aktifleştirilebilir ve sitenizden izleyebilirsiniz.

Eklenti sitenizin hız performansında bir düşüş yaşatmıyor. Sonuçta Google reklamlarını eklediğinizde ya da analistik verileri almak için Google analistinin kodlarını eklediğinizde nasıl performansına etki ediyorsa bu eklentide o kadar etkiliyor.

site-Kit

Şu Anda Eklentide resimde görüldüğü gibi mevcut olan servisler.

Eklentinin sitesine gitmek için Google Site Kit

Eklentiyi indirmek için Google Site Kit

 


Etiket: wordpress site kit google adsense analytics
İçerik 7 kere oylandı.


Ortalama oylama 4.8571 .Webmaster
Webmaster  Cevap Yaz 2 ay önce 
Wordpress için gerekli olan bir eklenti bence. Tüm google servislerini tek eklentiyle ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz

Ekimnet
☆ Ekimnet  Cevap Yaz 2 ay önce 
Google servislerini kullanan wordpress siteleri için gerekli

Yorum Yaz