Adsense Otomatik Reklamları Ekleme Tüm Web Yazılımları Resimli

Adsense Otomatik Reklamları Ekleme Tüm Web Yazılımları Resimli

 4 ay önce  Genel   Ekimnet    64Adsense Otomatik Reklamları Ekleme Tüm Web Yazılımları Resimli

Adsense Otomatik Reklamları . Yazı içine reklam ekleme. Konu içine reklam ekleme. Mobil uyumlu reklam ekleme. Gibi sorularınıza cevap vermek adına yazmış olduğum yazıyı baştan sona okumanızı tavsiye ediyorum. Bu yazıda Sizlere Tüm web siteleri için Adsense otomatik reklamları nasıl eklenir resimli olarak anlatmaya çalışacağım. Adsense otomatik reklamları için sırasıyla anlatacağım web yazılımları şöyle olacak bu liste sürekli güncellececek.

 1. Wordpress için Adsense otomatik reklamlarını ekleme
 2. Blogger için Adsense otomatik reklamlarını ekleme
 3. Mybb için Adsense otomatik reklamlarını ekleme
 4. Xenforo için Adsense otomatik reklamlarını ekleme
 5. Vbulletin için Adsense otomatik reklamlarını ekleme
 6. Smf için Adsense otomatik reklamlarını ekleme
 7. Drupal için Adsense otomatik reklamlarını ekleme

Adsense otomatik reklamları eklemek için yapmanız gerekenler oldukça basit aslında. hali hazırda kullandığınız bazı temalar Adsense reklam optimizasyonu için geliştirdikleri reklam ekleme panelleri bulunmakta. Fakat sizin kullanmakta olduğunuz temada böyle bir seçeneğiniz yok, yada var ama optimizasyonu iyi değilse ozaman bırakın bu işi sizin yerinize Google kendisi yapsın.

Adsense Otomatik Reklamları Eklemek için Google'yi İşe Alın!

Google'yi kendi sitemizde reklam optimizasyonu için işe alalım, evet evet yanlış duymadınız işe alalım koskoca internet devini. Bunun için eklenti falan yüklememize gerekte yok. Google'nin bize vermiş olduğu tek bir kodla sitenin her yerinde reklamları otomatik bir şekilde gösterelim. Adsense otomatik reklamları kodu sayesinde en fazla üç reklam ekleme politikası felan artık hikaye. Google siteni tanıyor inceliyor ve kullanıcılara daha iyi bir reklam gösterimi sunuyor. Ekleyeceğimiz kod sayesinde hem mobil hemde masaüstü bilgisayarlarda uyumluluk sorununu da ortadan kaldırmış oluyoruz. Uzun uzun yazıyorum ki aklınıza takılan herhangi bir soru kalmasın. Şu anda okumakta olduğunuz bu yazıdaki reklamlar Adsense otomatik reklamları ile eklenmiştir. Sizce konu içerisine yerleşmesi güzel değil mi? Sanki konunun bir parçası gibi durmuyorlar mı. Böyle bir kolaylık varken neden reklam eklemek için sitede bir bölüm arayım yada eklenti yükleyerek sitemi yavaşlatayım. Hiçte gerek yok bence, ekle kodu bırak Google halletsin gerisini. Bu kodu illaki Wordpress altyapılı sitelerde kullanacağız diye de birşey yok. Tüm web sitelerinde kullanabilirsiniz. Sadece Blogger alt yapılı sitelerde biraz farklı onuda kod dönüştürücü ile Adsense Otomatik Reklamlar için aldığımız kodu dönüştürüp eklemek.

Adsense Otomatik Reklamları Nerede Bulunur Bakalım.

2018-08-14_17-25-27-1

Öncelikle adsense otomatik reklamlarını eklemek için Adsense hesabımıza giriş yapıyoruz. Sol tarafta bulunan menüden Reklamlarım sekmesi altında bulunan Otomatik Reklamlar sekmesine girelim.   Burada bizi karşılayan ekranda öncelikle bir url grubu oluşturalım ve bu url grubu için sitemizde görünmesini istediğimiz reklam birimlerini etkinleştirelim. Adsense otomatik reklamları için reklam birimleri toplam 6 adettir.

Adsense Otomatik Reklam Birimlerini Tanıyalım.

1.Metin ve Görüntülü Reklamlar : 

Görüntülü reklamlar, leaderboard (728x90), banner (468x60) ve dikey (120x600) gibi çeşitli şekillerde ve boyutlardaki grafik reklamlardır. Metin reklamlarda genellikle, bir sayfaya yönlendiren tıklanabilir bağlantı da olan bir başlık, bir veya iki satır metin ve site adresi bulunur.

Metin ve görüntülü reklamlar, reklam birimlerinizde yalnızca en uygun zamanlarda, yani AdSense bu reklamların iyi performans göstereceğini düşündüğünde görüntülenir.

Adsense Otomatik Reklamları

Adsense Otomatik Reklamları Mobil

Adsense Otomatik Reklamları

 

Adsense Otomatik Reklamları Masaüstü

2.Feed içi reklamlar :

Feed içi reklamlar sitenizdeki içeriğe mükemmel uyum sağlayacak şekilde tasarlanır. İçerik feed'i (makale veya haber listesi) veya listeleme feed'i (ürün veya hizmet listesi) içerisine yerleştirilirler.

Feed içi reklamlar yerel özelliktedir, başka bir ifadeyle, içeriğinizin tarzına uygun olarak özelleştirilirler. Ziyaretçiler sayfanızdaki makale veya ürün listesini aşağı doğru kaydırırken Feed içi reklamlarla karşılaştığında bunların reklam olduğunu anlayacaktır, ancak bu reklamlar göze batmaz ve sayfada harika görünür.

Bu reklamlar, şu anda yalnızca mobil platformda kullanılabilir.

Adsense Otomatik Reklamları

Adsense Otomatik Reklamları Mobil

3.Yazı içi reklamlar:

Yazı içi reklamlar, okuyucularınız göz önüne alınarak tasarlanmıştır ve sayfalarınızın paragrafları arasına yerel reklamlar yerleştirmenize yardımcı olur. Bu reklam biçiminde, içeriğinizin yanında harika görünecek yüksek kaliteli reklamveren öğeleri kullanılır.

Bu biçim, reklamların makale sayfalarınızda iyi performans göstermesi ve aynı zamanda ziyaretçileriniz için daha iyi bir genel okuma deneyimi sağlanması için Google tarafından da optimize edilir.

Adsense Otomatik Reklamları

Adsense Otomatik Reklamları Mobil

Adsense Otomatik Reklamları

 

Adsense Otomatik Reklamları Masaüstü

4.Eşleştirilen içerik:

Eşleştirilen içerik, reklamları sitenizdeki içerikle ilgili önerilerle birleştiren bir yerel reklam türüdür. Ziyaretçilere arama sorgularıyla alakalı daha fazla içerik sunarak sitenizde geçirilen süreyi, sayfa gösterim sayısını ve dolayısıyla gelirinizi artırabilirsiniz.

Siteniz uygunsa AdSense, sitenizdeki en alakalı içeriği okurlarınıza sunar. Ayrıca reklamlar bu içerik önerileri arasında gösterilebilir.

Bu özellik, şu anda yalnızca mobil platformda kullanılabilir.

Adsense Otomatik Reklamları

Adsense Otomatik Reklamları Mobil

5.Sabit reklamlar: Sabit reklamlar, kullanıcı ekranının kenarına dayalı olan ve kolayca kapatılabilen mobil reklamlardır.

AdSense, bu reklamları geliri artırmanıza ve aynı zamanda ziyaretçilerinize iyi bir kullanıcı deneyimi sunmanıza yardımcı olmak için en uygun zamanlarda gösterir. Bu reklamlar yalnızca, ileri teknoloji mobil cihazlarda görüntülenen mobil cihazlar için optimize edilmiş sayfalarda yayınlanır.

Adsense Otomatik Reklamları

Adsense Otomatik Reklamları Mobil

6.Vinyet reklamlar:

Vinyet reklamlar, sitenizdeki sayfa yüklemeleri arasında gösterilen tam ekran mobil reklamlardır. Ekranın kenarına dayalıdırlar ve ziyaretçiler bu reklamları istedikleri zaman kolayca atlayabilir.

Vinyet reklamlar bir kullanıcı sayfaya ulaştığında değil, sayfadan ayrıldığında gösterilir. Böylece, ziyaretçileriniz reklamın yüklenmesini beklemek zorunda kalmaz.

Adsense Otomatik Reklamları

Adsense Otomatik Reklamları Mobil

Konumuza Geri Dönelim ve Adsense Otomatik Reklamları Eklemek için gerekli olan kodu oluşturalım ve eklemek istediğimiz web yazılımlarına sırasıyla nasıl eklenir öğrenelim. Ben yukarıdaki reklam birimlerinin hepsini etkinleştirdim sizde aynını yaparsanız daha iyi olacaktır. Lakin mobil uyumlu olmayan bir web sitesine sahipseniz 5. ve 6. reklam birimleri kesinlikle sitenizde görünmeyecektir. Bu yüzden mobil uyumlu bir web sitesine geçmeyi düşünün bu sadece adsense reklamları için değil kullanıcı deneyiminizi artırmak için en önemli faktör. Gerekli olan reklam birimlerini etkinleştirdikten sonra sağ üstte bulunan Otomatik reklam oluşturma ipuçları butonuna tıklayalım. Açılan popup penceresindeki Kod Snippet'ini Kopyala butonuna tıklayarak kodumuzu kopyalayalım. Bu kodu sitemizin </head> etiketinin hemen üzerine yapıştıracağız. Kodun en büyük özelliği artık kodu her seferinde değiştirmeyeceğiz. Görünmesini istemediğimiz yada istediğimiz reklam birimlerini Adsense hesabımıza girerek pasif yada aktif hale getirmek o kadar.

Sitemize Adsense otomatik reklamları eklemek için Örnek kod blogu aşağıdaki gibidir. Sadece "ca-pub-yayıncıkimliğiniz" yazan bölümü değiştirmeniz yeterli olacaktır.

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-yayıncıkimliğiniz", enable_page_level_ads: true }); </script>

 Yukarıdaki kod yayıncı kimliği hariç tüm adsense yayıncıları için aynısıdır. Adsense otomatik reklamları azda olsa tanıdığımıza göre sitelerimize nasıl ekleriz ona bakalım. Aslında yukarıda size söyledim </head> etiketinin hemen üzerine ekleyeceğiz.

Peki tamamda bu etiket wordpress sitemizde nerde, Blogger sitemizde nerde, Joomla sitemizde nerde, Mybb forumumuz da nerde onlarada bi göz atalım.

Tüm bu anlatımları sayfalara bölmek zorunda kaldım zira yazı çok uzun oldu. Aşağıdaki linklerle hangi web platformuna Adsense otomatik reklamları eklemek istiyorsanız ilgili başlığa tıklamanız yeterli.

 1. WordPress için Adsense otomatik reklamlarını ekleme
 2. Blogger için Adsense otomatik reklamlarını ekleme
 3. Mybb için Adsense otomatik reklamlarını ekleme
 4. Xenforo için Adsense otomatik reklamlarını ekleme
 5. Vbulletin için Adsense otomatik reklamlarını ekleme
 6. Smf için Adsense otomatik reklamlarını ekleme
 7. Drupal için Adsense otomatik reklamlarını ekleme

Etiket: adsense otomatik reklam reklam google web
İçerik 4 kere oylandı.


Ortalama oylama 5.0000 .İlk yorumu siz yazın!

Bu konu için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazarak destek verin!

Yorum Yaz
Yorum Yaz